Biomasaż klasyczny

Masaż całego ciała, delikatny jednak działający bardzo głęboko zarówno na sferę fizyczną, jak i psychiczną. Zawiera między innymi elementy masażu klasycznego, polinezyjskiego, refleksologię, polarity, pracę z punktami akupresurowymi oraz delikatnymi ruchami z chiroproktyki. Efektem cyklu tych masaży jest przywrócenie prawidłowego krążenia krwi i innych płynów ustrojowych; poprawa przemiany materii i likwidacja nadwagi; ustąpienie sztywności stawów, bólu pleców i kręgosłupa; kosmetycznie: wygładzenie zmarszczek, poprawa jędrności ciała, redukcja cellulitu; oczyszczenie organizmu z toksyn i relaks; wsparcie w leczeniu depresji i przywrócenie radości życia; pobudzenie kreatywności; podniesienie poziomu zadowolenia, odprężenie; odstresowanie oraz doenergetyzowanie

Zobacz :

Zawodowy kurs biomasażu

„Biomasaż  o. Klimuszki”

Techniki Bowena”

Na skraju snu – biomasaż

„Powięź w koncepcjach nauki”

Zacznij od ciała

Propozycja “Zacznij od ciała” jest zachętą do pobudzenia i obserwacji procesów bezpośrednio dających się odczuć. Praca z ciałem szybko przenosi się na inne sfery usuwając kolejne dysharmonie w życiu.

Masaże i zabiegi wykonywane przeze mnie:

LUBLIN, ul. Nowy Świat 38,

Centrum Terapii Naturalnych (budynek Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy):

Biomasaż klasyczny czytaj więcej,

Biomasaż Ojca Czesława Klimuszkiczytaj więcej

Terapia Bowtech / Techniki Bowena czytaj więcej, obserwacje i relacje uczestników

Biomasaż PeLoHa – czytaj więcej

Świecowanie i konchowanie uszu czytaj więcej

 

Inspiracje i ciekawe artykuły:

Powięź w koncepcjach nauki 

Qigong – ruch, oddech, świadomość

Olśnienia – hipnoza

Na skraju snu – biomasaż

 

Terminy i godziny zabiegów proszę uzgadniać telefonicznie pod numerem: 511-366-848

bądź mailowo: katarzyna.kedzierska33@gmail.com

Konchowanie uszu

Konchowanie jest odmianą woskowania uszu. Polega ono na umieszczeniu w uchu zapalonej konchy – stożkowej rurki wykonanej ze zwiniętych bawełnianych płatów nasączonych woskiem pszczelim. To bardzo stary wynalazek amerykańskich Indian z plemienia Hopi. Mechanizm konchowania opiera się na tzw. efekcie kominowym.

Podczas spalania świecy czy konchy w kanale uch wytwarza się podciśnienie. Ciepło powstające podczas spalania wosku pobudza punkty akupresurowe na małżowinie odpowiadające poszczególnym narządom wewnętrznym. Zabieg poprzedzony jest masażem małżowiny, co dodatkowo pobudza te punkty.

Konchowanie usuwa wszelkie zanieczyszczenia z ucha i wspomaga leczenie większości schorzeń laryngologicznych, infekcji górnych dróg oddechowych, chronicznego zapalenia zatok, krtani, nieżytu nosa, kataru siennego, astmy oskrzelowej. Przynosi ulgę przy uporczywych migrenach, uderzeniach gorąca towarzyszących menopauzie oraz pomaga przy zbytniej nerwowości i nadpobudliwości.

Woskowanie można wykonywać świecami (zalecane dla dzieci i osób bardzo osłabionych) lub konchami. Konchowanie ma mocniejsze działanie i trwa dłużej. Łączone jest zazwyczaj z zabiegiem energetycznego oczyszczania ciał subtelnych człowieka.

Zalecana ilość zabiegów w cyklu: 5-7 konchowań dwa razy w tygodniu, bądź raz na tydzień.